שיחה ברומו של שוקו

רגיל
שיחה ברומו של שוקו

English ver. at the buttom

1. אני אוהב לדבר עם עלמה.

2. עלמה אוהבת לדבר.

על פניו, השילוב של שתי הקביעות הנ"ל מובילים לערב רב של שיחות ארוכות ופוריות. במציאות זה לא ממש ככה והסיבה העיקרית לכך היא החשק.. שלה, אם היא לא במצב אז לא יעזור כלום, יש לה יכולת ורבלית של אישה אבל יכולת סינון והתעלמות שלא מביישת אף גבר!
אבל אם נתעלם מהתכונה הסטראוטיפית הזו, בזמן שיחה, יש לה אוצר מילים רחב, חוש הומור והיא מצחיקה, דמיון פורה ורעיונות לרוב, כישורים תאטרליים להגשה והכל ארוז בתוך מטר וקצת של אנרגיה חייכנית, עם גומות חן ותלתלים בצבע שטני… אתם מדמיינים שיחה כזו? רואים את זה?

איך אפשר שלא לאהוב??

איך אפשר שלא לאהוב??

על מה דיברנו?

מי שקרא פוסטים שלי בעבר מכיר את ה"מגוון" הקולינרי של עלמה, מי שלא אני רק יעדכן שהמגוון הוא לא ממש מגוון, בלשון המעטה… בפוסט זה אני מדבר על כל הדברים שעלמה אוהבת לשתות, שהם סובבים סביב מים מכל הסוגים, קרים, פושרים, מהברז, מינרלים, עם או בלי קרח רק שלא יהיה בהם גזים או טעם מכל סוג. המשקה השני שעלמה אוהבת ומוכנה לצרוך הוא שוקו, עם כל דבר ובכל זמן, למעשה תפסתי את עלמה לשיחת שוקו אחרי שלוש לילות שבהם עלמה קראה לי באמצע הלילה צמאה ודורשת להרוות את צמאונה בשוקו!
ואם אני רוצה לדייק אז עלמה מבקשת לשתות שוקו כמעט בכל סיטואציה, דבר ראשון שהיא קמה בבוקר, לדרך כשהולכים לגן, כשנכנסים הביתה מהגן, לארוחת ערב אפילו שישי בערב וגם אם יש "על האש"…

האמת היא שלרוב היא "מאפשרת" לי בחירה בין מעדן, כמובן שוקולד, לשוקו. ובבחירה הזו המעדן, ולא משנה כמה ישווקו אותו כמעדן חלב ובריא הוא עדיין נחשב בעיניי לממתק וכשמשווים אותו לשוקו, כל שוקו, הוא לא עומד בתחרות. גם בתוך מלאי השוקו שמוצע יש לי מועדף, שנבחר לאחר בדיקה והשוואה. אבל אני חייב להיות כנה וככול הנראה, בין עלמה לאשתי שהיא חולת שוקו לא קטנה בכלל בעצמה, לא היה לי ממש ברירה אלה להכניס שוקו הביתה ומזל שיש אופציה שפויה יותר מבחינת ערכים תזונתיים, של תנובה, אתם מוזמנים לקרוא בעצמכם.

***(אל תחפור! מה היה בשיחה הזאת??)***

אז תפסתי אותה ברוח שיחה.. (בוקר, טרום התארגנות)
עלמה: "אבא אני רעבה.."
אני: "עלמתי, נתארגן ואני אכין לך משהוא לאכול"
היא כבר עומדת לפני המקרר אבל איכשהו מתרצה וזורמת איתי… מתארגנים…
אני: "עלמה מה את רוצה לאכול, אני אכין לך פרוסה עם קוטג'?
היא: "לא" והולכת למקרר, אנחנו פותחים, העיניים שלה סורקות את התכולה, נחות על מעדן שוקולד ועולות אלי בשאלה…
אני: "עלמה את יודעת שמעדן זה לא ארוחה, אני אכין לך כריך או קורנפלקס  עם חלב?"
היא: "בלי חלב!"
אני: "בלי חלב זה לא נחשב ארוחה, את יודעת את זה…"
היא מושכת כתף לשלילה, אני מרים כתפיים וגבות כאומר בעצם, אין מה לעשות.
היא: "טוב, אז שוקו!"
אני: "בקורנפלקס?" היא מיד מושכת בכתפיים וביללה יוצא לה: "ללללאאא!!  לללבבבבד!"
אני: "אני אתן לך שוקו ו…?"
היא כבר מבינה ומשלימה: "אבוש תעשה לי גם פרוסה עם חמאה, אבל קודם אני רוצה שוקו" (ב?… בקשה, היא משלימה)
תוך כדי מזיגה אני מנצל מומנטום ושואל אותה למה היא אוהבת שוקו?       .."כי זה טעים!" היא מיד עונה וחותכת למשהו אחר, אני משנה זווית וכשאני מגיש לה את הכוס, אני אומר לה משהו כמו: "את יודעת… לפני 2 לילות את קראת לי באמצע הלילה וביקשת שוקו לשתות.."
היא צוחקת, אבל יש לי תחושה שתפס אני ממשיך: "קראת לי אבא! אבא! ואני רצתי מהר ושאלתי אם את צריכה לשירותים ואז אמרתי לי שאת צמאה, אמרתי לך שיש לך את הכוס מים במים.." אני עוצר קלות, רואה שלגמרי תפס וממשיך "ואז את צעקת לי לאאאא אני רוצה שוקו!"
היא צוחקת ואומרת: "אני אוהבת שוקו"
אני ממשיך להרחיב את הפתח ושואל: "את אוהבת כל כך שוקו עד כדי שאת חולמת עליו? מה חלמת על השוקו?"
היא: "חלמתי שאני שותה הרבה שוקו" (ההדגשה במקור)
היא ממשיכה במבט רציני: "אבא, אתה יודע שוקו זה בריא" והיא מהנהנת בראשה בסמכותיות "באמת" היא מסכמת
אני נותן בה מבט מתפעל ומניד את הראש במעין הסכמה: "באמת עלמה? מה כל כך בריא בשוקו?"
היא: "הוא עשוי מחלב וחלב זה בריא" עדיין רצינית היא לוקחת שלוק מהשוקו
אני מקשה ושואל: "מה יש בפנים רק חלב??"
היא מגחכת לעברי עם שפם של שוקו: "לא אבוש, יש שם גם שוקולד או אבקה כזאת, שזה גם קצת (ועושה קצת בין האגודל לאצבע) בריא והרבה טעים" (שוב ההדגשה במקור) היא מלקקת את השפם וממשיכה: "ויש שם גם ס.. ססדין"
אני: "סדין?" ועושה לה פרצוף שואל..
היא לוקחת שלוק גדול ואומרת: "כן שבריא לעצמות שלנו.." אני מבין ומחייך : "אההה, סידן" כן היא מהנהנת בצחוק, נגמר לה השוקו – נגמרה השיחה "עוד", היא אומרת, אני מראה לה פרוסה שלימה מרוחה בחמאה ושואל אותה: "מה..?"
היא: "שוקו!"
אני אומר לה שאם היא תסיים את הפרוסה אני אמזוג לה קצת לדרך, היא מתמקחת על כמויות במזיגה, מעיפה מבט לפרוסה.. ובמבט מפייס היא אומרת לי: "לא צריך אבא, שבעתי כבר מלא, תשמור לי את השוקו שאני יחזור טוב? מבטיח?"

תמונה

 


 

 

The chocolate milk conversation”

1. I love to talk to Alma

2. Alma loves to talk

It’s kind of obvious that the combination of those two facts can lead to a variety of many long and interesting conversations. The reality is different though, and the main reason for that is Alma’s desire to talk. If she is not in the mood, nothing will convince her to reply. She has the verbal ability of a woman, but the selective hearing and ignoring ability that any man can be proud of!

However, if we will ignore this stereotype quality, during a conversation, she has a wide vocabulary, a great sense of humor, wild imagination, many ideas and a theatric talent. And all of the above is packed in a little more than a meter of a pleasant and smiling energy, with dimples and light brown curls… can you imagine the conversation? can you visualize that?

What did we talk about?

Whoever read my posts in the past, knows about her culinary “diversity”. If you are not familiar with it, I can only tell you that the diversity is not really diverse, to say the least… in this post I’m writing about all of the things that Alma love to drink, which include water of all kinds, cold, warm, from the tap, mineral/spring water, with or without ice, as long as they are flat and flavorless. The other kind of drink that Alma love, and willing to consume is chocolate milk. Chocolate milk with anything and anytime. Actually, I took Alma for a talk after three times in which she called me in the middle of the night, demanding to slake her thirst with chocolate milk!

And if I want to be accurate, Alma is asking for chocolate milk almost in any situation. First thing in the morning, on the way to pre-school, on the way back from pre-school, for dinner, including Shabbat dinner and even during barbecue…

As a matter of fact most of the time, she is “letting me choose” between chocolate pudding and chocolate milk. And within this choice, although the industry tries to present the first as a healthy dairy snack, for me it’s still in the category of a candy and when you compare it to chocolate milk, of any kind, it doesn’t win. Even among the variety of chocolate milk, I have a favorite one, which I picked after checking and comparing. But I have to be honest, and apparently, when considering Alma and my wife, whom is also a chocolate milk addict, I didn’t really have an option, but to accept chocolate milk into my house. And I’m happy that there is a better nutritional option, which is the “Tnuva” brand one. You are welcome to read about it.

***(Well! What did we talk about?)***

So I caught her in the mood for talking… (Morning, before going to pre-school)

Alma: “daddy, I’m hungry..”

Me: “”Almati” let’s get ready and I will give you breakfast”

She is already in front of the refrigerator, but willing to cooperate with me… we are getting ready…

Me: “Alma, what do you want to eat? Would you like bread with cottage cheese?”

Alma: “no” and she is walking to the refrigerator, then we open it. Her eyes are scanning everything inside, focusing on a chocolate pudding and then goes up to me with a question mark…

Me: “Alma, you know that pudding is not a meal. I will make you a sandwich or cereal with milk?”

Alma: “no milk!..”

Me: “it’s not a meal without milk, you know that…

She is pulling her shoulders as a sign for no, I am pulling my shoulders and raising my eyebrows as if I’m saying, you won’t win this one

Alma: ”okay, so chocolate milk!”

Me:”in the cereal?”

Amidietly she is yelling: “nnnooo!! Just chocolate milk!

Me:”I will give you chocolate milk and…?”

She finally completing my sentence: “daddy, make me a sandwich with butter, but first I want chocolate milk” (p?.. please she is saying)

While pouring the drink I’m taking advantage of the momentum and asking her why does she love chocolate milk. “Because it’s tasty!” she answers and changing the subject. I’m giving her the cup while trying to get to my point differently: "do you know that two days ago you called me in the middle of the night asking for chocolate milk?"

She laughed and I have sensed that It’s a good moment to keep telling her my story. I continue: " you called me daddy! Daddy! and I ran quickly and asked if you need to go to the toilet. "You told me that you are thirsty and I told you that you have water next to your bed…" I stop talking feeling that I am drawing her attention and continue: "and then suddenly you yelled:" noooooo, I want chocolate milk"!!

She is laughing and saying: " I love chocolate milk"

I am trying to expand our conversation by asking her: "Do you love chocolate milk so much for dreaming on it? What did you dream about the chocolate milk?

Alma:" I dreamed that I drank a lot of chocolate milk". She continues with a serious face: "Dady, do you know , chocolate is healthy". She is nodding with her head seriously- "really".

I am giving her a look, impressed and then nodding my head as if I agree with her: " Really Alma? What is so healthy in chocolate milk?"

Alma:" It is made of milk and milk is healthy". She is still serious and sipping from her cup. I'm trying to challenge her by asking: "what's inside the milk?"

She is walking towards me, giggling with a chocolate mustache: " No Daddy, there is also chocolate inside which is a little bit healthy but very tasty". She is licking her mustache and saying: " and there is also a shh… sheet"( the Hebrew word for it sounds like calcium)

Me: A sheet?

She is taking a big sip and saying: " It is healthy for our bones…"

" I understand and smiling: ahhhh, calcium". "Yes , she is nodding with a laughing smile , she has no more chocolate milk- the conversation is over. "more", she is saying , I am showing her a piece of bread with butter on it and asking her: "what"?

Alma: "chocolate milk" .

I am telling her that if she will finish her bread I will pour her a little . She is bargaining for the amount , giving a brief glance on the bread. With a placated face , she is telling me:" never mind daddy, I'm full. Can you keep the chocolate milk for me when I'll be back home?".

»

  1. פינגבק: על כוס שוקו: "רק בשמחות?" | על כוס קפה | The Cappuccino

  2. פינגבק: אדון שוקו הולך הביתה | תחתית החבית

  3. פינגבק: על כוס שוקו: על תבונה ורגישות ללקטוז | על כוס קפה | The Cappuccino

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s