היין והינג

רגיל
היין והינג

משלימים

איפה שהאחד חלש השני חזק ולהיפך. לאורך זמן הגלגל מתהפך עשרות פעמים, החזק נחלש והחלש מתחזק. זה תלוי בתקופה ובתחום…
כאשר מדובר בהורות וזוגיות האיזון הזה משמעותי, גם אם המשמעות שלו בתחום נתון הוא זרימה עם החרדות של האחר ואני אדגים

לי יש פוביה קטנה מגובה, לא משהו משתק אבל בהחלט דפיקות לב מואצות, כפות ידיים מזיעות ויובש מתכתי בפה, אני לא אמנע מטיסה או טיפוס על סולם לעבודות שגרתיות, ואם צריך גם יותר, מעדיף שלא אבל אם צריך אז צריך. הצורך יכול לנבוע למשל מזוג עיניים מתפעל של ילדה או מכמה עשרות שמסתכלים על המ"מ.
עם הילדים הפוביה תתבטא באותו סט של תגובות פיזיולוגיות בשילוב דריכות שיא (לזנק) ונשיכת שפתיים עד זום דם, כדי לא להוריש את הפחד, בכל פעם שאחד הילדים יטפס פי 2 מהגובה שלו או יתקרב למרפסת גבוהה (לא יטפס רחמנא ליצלן, יתקרב). למזלי, בינתיים הראשונה מגלה העדפה לסכנות במישור והשני עוד לא יודע לטפס ממש טוב. ולמזלי העוד יותר טוב, יש לצידי את האיזון שלי, שלוקחת פיקוד על סיטואציות שבגובה ועוזרת לי, לא להעביר את זה הלאה. רוצים דוגמה – זוג צעיר רק +1, בחופשה בירושלים, עם המשפחה שלי במופע האורקולי בעיר דוד, מישהו חשב שזה יהיה רעיון טוב לשבת למעלה, על החומות וכל הדרך למעלה אני חושב איך יושבים עם ילדה בת שנה בערך, שלא ממש יושבת בשקט, על כיסא פלסטיק שמונח על תוספת לחומה בת מעל שלושת אלפים שנה… אני מזיע קלות רק מהשחזור של הסיטואציה, מפה לשם, מעיין אשתי קלטה את כל מה שתיארתי לפניכם וכשהגענו למעלה דאגה לשחרר אותי מלהחזיק אותה בכיסא, מה שפינה אותי לתכנון מנטלי מקיף של דרכי חילוץ למקרה ש…(וורסאי, מכבייה..) אם להיות לגמרי כנה אז יש מצב שהיא פשוט שחררה את עלמה מאחיזה לוחצת, אבל אני מאמין, לפי היד המרגיעה שהונחה עלי בזמן שהאוצר הועבר לסבא (אבא של אבא שפעם ראיתי יושב על חומה 30 מטר, קודח בה חור עם קונגו ומדבר בטלפון, בלי אבטחה), שזה היה בעיקר לצורך האיזון שלי…

אשתי, סופרוומן בכל כך הרבה תחומים, קצת מאבדת את זה אם אחד מהגוזלים מתעטש או משתעל ויכולה להגיע לכדי התמוטטות כללית אם חלילה אחד הילדים עושה כמעשה כל הילדים ומתרסק תוך כדי משחק/השתוללות, ובשביל זה אני שם כדי להפגין את קור הרוח הנדרש על מנת לא להעצים את הבהלה והכאב שהילד חווה ממילא, איזון.
באותו עניין, בריאות ואיזון, יהונתן חווה שני תקופות אשפוז לאחרונה, הוא עבר אותם והתאושש, אשתי פחות ובמקרה הזה האיזון שלי מתבטא בזרימה שציינתי בהתחלה, זה אומר שכדי להרגיע אותה לגבי הנושא הבריאותי אני עושה כל מה שהיא חושבת לנכון שצריך לעשות בנוסף למעקב קפדני אחרי הוראות הרופא. אני מתכוון לתוספות כמו שכבות בגדים נוספות, שהייה ממושכת בבית, פרוביוטיקה, חימום החדר וכל מה שהיא מבקשת, כדי שהיא תהיה הכי רגועה שאפשר. אמנם זה לא על עיוור ואני מביע את דעתי אבל דואג יותר לאזן… ולבצע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s