מי בתור?

רגיל

בעודי עומד בתור בארגון כלשהו,שתפקידו להעביר חבילות ומכתבים בין אנשים וארגונים (לא חשוב שמות- דואר ישראל), עלו אצלי כמה מחשבות לגבי התור, ז"א מנסה להבין את הסדר שפרוש לפני, ז"א שואל מי אחרון, ז"א מתעצבן (בלב) על עוד בנאדם שהופיע משומקום, ז"א מקלל את מי שחשב על מסחר אלקטרוני, ז"א מחפש בגוגל -"כמה הרוויחו עלי אקספרס בשנה האחרונה?" ז"א הבנתם את הרעיון..

ובגדול

כמה חוקים שכדאי לנו לאמץ לגבי תורים:

1. שמור מרחק- כל תור שהעניין בו פרטי כמו למשל כספומט (אדוני, צעד אחורה בקשה, רק מי שמפקיד לחשבון יכול לעמוד בטווח הזה) או בתור למשתנה (אחי לא עשינו מסלול יחד צעד אחורה הפיפי מתבייש).
2. מרחק נגיעה– אם אנחנו בתור למרפאה זה לא הזמן ללחיצות ידיים או ללטף את הראש של הבן שלי, גבירתי כן אני יודע שהוא חמוד!
3. צורה לי– המבנה הנכון של תור הוא טור, אם אפשר מסודר בצורה שכל אחד רואה את העורף של זה שלפניו, זה אפשרי גם אם אין חבלים וגם בתורים טוריים שהם לא בשגרירות ארה"ב..
4. אני אחריך– אם יש לך בעייה רפואית או תשישות שנובעת מגיל או שהבקשה היא זמנית, כי למשל הילד בדיוק החליט לטפס, לברוח, לתקוע את הראש במקום שראש לא אמור להכנס… אז תבקש. כל השאר, לא! לא באים לבנק אומרים אני אחריך והולכים לדואר, או להיפך.
5. מי ברגל מי ברכב– תור זה גם ברכב. נסיעה בשוליים או חיתוך גס בסוף התור, ליד הרמזור, רק מעידים על המקצוע שבו עובדת אמך. מצאת את עצמך מתבלבל ואבוד בעיר זרה, צור קשר עין, פתח חלון ותבקש… ברוב המקומות והמקרים זה יעזור, עם חוצים (חוץ ברבים) על תל אביב.
יוצא הדופן המוחלט במקרה הוא הסופר. מה הקשר סופר (אתם בוודאי שואלים)? אל תבקש לעקוף עם תירוץ של פחות-מעשר-מוצרים בקופה הרגילה ואז תמשיך ב"יש תור בקופה המהירה". ברור שיש תור, גם פה יש תור!לך לתור שלך!
6. הוא שמר לי– נפוץ בלונה פארקים ובפארקי מים למיניהם, מעיד בעיקר על המקצוע של האם ומהווה גורם מהותי באי התקדמות התור. הסיבה היחידה שאף אחד לא מעיר לך, היא לא הילדים שאיתך ואותם אתה מלמד אלא התגובה הצפוייה שלך להערה שכזו, באנו להנות, לא ללכת מכות, בטוח לא כשהילדים לידינו… וחוצמזה אומרים שגבר בוחר אשה שדומה לאמא שלו, וכבר סיכמנו שאם אתה עושה את זה אמא שלך ****
אלה שמטפסים על גדרות, עוברים מתחת למחסומים ועוד שלל פתרונות יצירתיים לחסוך לעצמם 10 דקות בתור, סעיף 6 זה ממש אתם, אל תתבלבלו.
7. פתקים רבותי, פתקים– האמת שרציתי לקרוא לסעיף הזה, אני רק שאלה, אבל השם הזה רק הוביל אותי אסוציאטיבית לפתקים. איך? ככה: אני רק לשאול שאלה–> שאלות יש בשעשועוני טלביזיה–> יש בחידונים האלה הגבלת זמן–> זמן זה כסף–> כסף יש בבנק–> בבנק לוקחים משכנתה–> לחתום על הטפסים של המשכנתה לקח פחות זמן מהשאלה שלך בשביל-זה-יש-פתקים-לתור!–> פתקים!
וברצינות, תעשייה שלמה התפתחה מהפתקים האלה שמראים לנו את התור שלנו, תשתמשו בהם אנשים!

דוגמה לתור

דוגמה לתור

נסו ותראו שזה יכול להיות שינוי מרענן

תגובה אחת »

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s