הצילו! היא חולה!

רגיל
הצילו! היא חולה!

הזמן, בין יום א' ליום ב' בערך חצות הלילה, הבית שקט.. הגברת בחדר עם הפייסבוק והילדים ישנים, לפתע קריאות אבא מפלחות את הדממה
אני מגיע לחדר במהירות, כדי למזער כל נזק שצפוי מהתרחשות של צעקה בחדר של תינוק, עלמה אומרת לי ספק מתוך שינה
שאמא צריכה לחזור עם הפרסים והיא צריכה לעבור מתחת לגשר.
לפני שאמשיך הסבר על מה שעלמה אמרה – בתוכנית הייתה אמורה להיות מסיבת יום הולדת ביום שלישי, ואמא/אשתי יצאה לקניות של השלמות למסיבה ופרסים לילדים לפני שעלמה נרדמה ובדרך לבית שלנו עוברים מתחת גשר… כך שדיבורי החלום היו בעיניי מותאמים למציאות, אז אמרתי לה שאמא כבר חזרה ואם היא ערה אני אשלח אותה לתת לה (לעלמה) נשיקה וחיבוק, שאלתי אותה אם בהזדמנות זו היא צריכה לשירותים, אמרה לי לא נתתי לה נשיקה במצח (או-או קצת חמים) ויצאתי להגיד לאשתי שתיגש לעלמה.. היא ניגשה..
ומכאן, זה התדרדר בקצב מסחרר

הן דיברו, קמו לשירותים וחזרו כל אחת לחדרה, בדרך עוד אשתי אמרה לי שהיא מרגישה חמימה, כמה דקות אח"כ עלמה התחילה להיאנח (שלב מקדים לצעקה/בכי), אני קם ולוקח אותה לחדרינו שם זה הופך לבכי היסטרי וצעקות ששורף לה..
אשתי מרגיעה ואני קם לבדוק את ההשפעות על הישן, שוב צרחות, לא רוצה תרופה בשום אופן, שוב שורף לה ועכשיו גם כואב העיניים והרגלים, אני מרגיע ואשתי מורחת לה משחה, שוב בוכה, אמא מרגיעה ואני אחסוך לכם עוד תיאורים מפורטים עוד יותר אבל דמיינו לעצמכם שמה שקראתם על הסיטואציה עד כה נמשך עד בערך 02:30 (ואם אתם שכנים שלי אני מתנצל, תבינו).

עכשיו אני רוצה להסביר קצת על עלמה, בייחוד על עלמה חולה:
עלמה היא ילדה מאוד וורבלית ומאוד דעתנית, זה אומר שהיא יכולה לדבר אותך פחות או יותר עד למוות, או לפחות עד שתשיג את מה שהיא רוצה, עלמה היא עוד הרבה דברים אבל לצורך העניין זה מספיק.
נקודה נוספת על עלמה חולה… הצילו! כאשר עלמה חולה, וחולה זה גם לא מרגישה טוב או קבלה מכה או יש פצע קטן, היא הופכת למפלצת של יללות ודמעות, כל דבר מגיע לדמעות ובכי שאי אפשר להפסיק, היכולת הוורבלית לא נפגעת אז היא משכנעת וטוענת כמו קודם רק בווליום גבוה יותר ובניגון עממי.
נקודה שלישית על עלמה חולה, היא לא מוכנה לקחת תרופות וכבר תיארתי מקרים דומים בפוסט הזה, ראוי להוסיף כאן שרוב הטיעונים והשכנועים נסובים סביב אי רצונה לקחת תרופות מכל סוג שהוא.

חמוש במידע הזה אני מתעורר ליום המחר אחרי תדרוך מאשתי וקריאה של יהונתן – אאבאא
עשרים דקות של זמן יהונתן וקריאות אמאאא אאאיייהה עולות מהחדר, עלמה קמה אני ניגש ומרגיע על ידי טקטיקת שינוי הנושא, כלומר:
-אאאמאא אאאאיייהה
-אמא בעבודה חיים שלי, אני פה, את רוצה מש..
-אאאאאיייייייההההההההה אאאאנננני רררררוווווווצצצצצההה אאאאאאתתת אאאאאאאמממממאאא
-אמא בעבודה בא לך לבוא לטלוויזיה?
-כןןןן, אבל תרים אותי
מרים, שם על הספה, נרגעת… אני מחשב כמה מכשולים לאורך היום- יציאה מהבית, ביקור אצל הרופא והתמודדות עם התרופה שככל הנראה היא תצטרך…
המכשול הראשון מגיע מוקדם ליהונתן נמאס להסתובב בבית, התראת יוצאים מקבלת תגובת בכי שנבלם לבסוף בזכות ההפרדה בין לקחת את יהונתן לשאר האטרקציות של היום, לצאת מהגן של יהונתן להמשך עבר בעזרת אצבע (קינדר כמובן) ושהייה בבית של סבתא. לרופאה הלכנו באותה שיטה של נשמע ונעשה, קודם נלך לרופאה ואז נדבר על תרופות ואז הגענו…לתרופות..
צרחות של "לא" ו"בבקשה, אבא", בכי, מנה ראשונה מחוץ לפה… היא לא מוכנה, אני מנסה תרגיל ואומר לה שהולכים לבית החולים לקבל זריקה כי על אנטיביוטיקה אי אפשר לוותר, הולכים, בחנייה מדברים שוב על אפשרויות לקיחת התרופה, לא עובד והתרגיל ממשיך בנסיעה עד הכניסה של בית החולים, שם היא כמעט מחליטה שהיא רוצה זריקה רק שאני קולט שנייה לפני ובוחר את האופציה של דרך הפה, בשבילה, כי הזריקה פחות נעימה.. כמובן שברגע שהסתובבתי, בדרך הביתה ובבית היא רצתה לקבל זריקה. כאן השתמשתי בכל הסבלנות שלי… ועבד היא שתתה בחלקים, עם מים בין לבין ושוקולד צ'יפס לקינוח.

הייתי מאוד רוצה להגיד ששאר היום עבר בנעימים אבל כמה ימים לפני כיפור לא נעים לי לשקר. היום התנהל בין בכי להרגעה, הרבה איברים בגוף כאבו, לה ולי, חלקם הגיוניים (ראש, גב, עיניים)וחלקם פחות (לחי, זרת בכף יד ימין), הפיילוט של חיישן המרחק שהתווסף לאפליקציות שלה הוגדר כהצלחה מסחררת. זה אומר שכל פעם שהתרחקתי ממנה יותר ממטר וחצי, שמעתי יללות אבא ופקודת תתייצב, היא נרדמה לדקות ספורות כמה פעמים לאורך הצהרים ואחרי הצהרים, מאפשרת לי נשימה של התרעננות… והיה עוד, אבל המוח כבר הדחיק..

ויש עוד, אבל לפחות אשתי חזרה בחמש לחלוק בדמעות שלה והיא תהיה שם גם למנה הבאה של התרופה

תגובה אחת »

  1. פינגבק: לא לומדים! | I-Dad

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s